Montáž sádrokartonů

Montáž sádrokartonových konstrukcí je rychlá a levná práce

Pracujete totiž s relativně velkými deskami, které montujete do připravených konstrukcí. Mezery mezi deskami se vyplňují zvukově izolačním materiálem. Sádrokarton se dá použít de facto na cokoliv, jen ne jako nosná příčka.

  • SDK podhledy
  • SDK příčky a předsazené stěny
  • SDK bytová jádra – příčky, stropy
  • SDK půdní vestavby – kovové konstrukce , izilace, zateplení
  • Provádíme i atypické sádrokartonové práce dle požadavků klienta

Cenová nabídka ZDARMA

V suchém stavebnictví máme bohaté zkušenosti. Podívejte se na naše reference.

Suchá výstavba se s úspěchem používá například pro rekonstrukci umakartového jádra v panelovém bytě, pro snižování stropů, příčky v bytě pro rozdělení příliš velkého pokoje, výstavbu podkroví, atd.

Hledáte spolehlivého montéra sádrokartonů? Naši pracovníci mají patřičné vzdělání, na práci vám dáme záruku 36 měsíců.

knauf certifikát

Příčky

Na podlaze nejprve vyznačíme obrysovou čáru. Nezapomeneme na případné dveřní otvory. Průběh příčky přeneseme i na strop a stěnu.

Připojovací profily R-UW opatříme jednostranně samolepicím napojovacím těsněním Rigips a připevníme na po dlahu a na strop vhodnými kotevními prostředky, dodržujte rozestup max. 80 cm. V rozích příčky je maximální vzdálenost prvního připojení od rohu 20 cm. K postranním stěnám připevňujeme příčku pomocí napojovacích profilů R-CW.

Stojiny z profilů R-CW nejdříve uložíme do dolního a pak do horního připojovacího profilu R-UW. Stojinu stříháme o cca 10 – 15 mm kratší, než je výška místnosti, tak, aby profil byl minimálně 2 cm ukotven do stropního profilu R-UW. Ostatní stojiny rozestavíme po 60 (62,5) cm. Profily R-CW musí být uloženy otevřenou stranou profilu ve směru montáže, aby se mohlo začít se šroubováním desek na stabilnější straně stojiny.

Opláštění první strany příčky začínáme deskou o celé šířce. Desky přišroubujeme elektrickým šroubovákem ke stojinám samořeznými šrouby Rigips v roztečích max. 25 cm. Při dvouvrstvém opláštění se první vrstva připevňuje s roztečí šroubů 75 cm. Aby se dosáhlo potřebného překrytí spár, začíná se druhá vrstva s deskou poloviční šířky.

Po opláštění první strany příčky a po uložení požadovaných elektroinstalací a sanitárních instalací do dutiny příčky se do dutiny mezi stojiny umístí izolace z minerálních vláken.

Opláštěním druhé strany příčky se dokončí montáž stěny Rigips. Začínáme deskou poloviční šíře, takže proti spáře první strany leží plná plocha desky. Po opláštění příčky z obou stran přetmelíme spáry a hlavy šroubů.

Zdroj:https://www.rigips.cz/

Sádrokarton – montáž od firmy Pavel Hála se zárukou 36 měsíců. Zkuste nás! Poradíme vám zdarma.


Poslední dotazy z poradny, máte podobný?

Zpráva: Prosím o celkovou cenu i s materiálem a prací uu příčky (sádrokartonové desky) 75 se zateplením – délka 7m, výška 230m. Děkuji.

Zpráva: Cenová nabídka. Dobrý den, plánuji snížit a zateplit strop v místnosti o rozměrech 5 x 6 m velké, současná výška je 3, 40 m. Strop by se snížil o cca 80 cm, zateplení vatou asi 10 cm (plus parozábrana). Místnost je v přízemí rodinného domku s rovným stropem, v centru Prostějova. Sádrokarton by se použil asi základní. Prosím o vystavení cenové nabídky (materiál i práce). Děkuji.

Zpráva: Snížení+ zateplení stropu. Dobrý den. Prosím o info ohledně snížení a zateplení stropu v místnosti 5x5m ( 3 patro ) tj.příprava, časová náročnost, cena ……Děkuji za odpověď předem. B. Š.

Zpráva: Dobrý den, nevím zda by jste byli ochotni přijet do již.čech. Pokud v tom není problém, prosil bych o cenovou nabídku na snížení stropů podhledem ze sádrokartonu. Jedná se cca o 70 m2. Stropy jsou skladba :omítka, rákos, prkna. Stěny smíšené zdivo kámen – cihla ,plus omítka. Předem děkuji za váš čas s pozdravem F.

Zpráva: Zadam o cenovou nabidku sadrokartonovych podhledu (podkrovi, zatepleno PUR penou , pripraveny uchyty na rastr ), ca 100 m2 sikme plochy a 150m2 vodorovne podhledy. Provedeni – misto Olsany u Prostejova.