Montáž sádrokartonů

Montáž sádrokartonových konstrukcí je rychlá a levná práce.

Pracujete totiž s relativně velkými deskami, které montujete do připravených konstrukcí. Mezery mezi deskami se vyplňují zvukově izolačním materiálem. Sádrokarton se dá použít de facto na cokoliv, jen ne jako nosná příčka.

  • SDK podhledy
  • SDK příčky a předsazené stěny
  • SDK bytová jádra - příčky, stropy
  • SDK půdní vestavby - kovové konstrukce , izilace, zateplení
  • Provádíme i atypické sádrokartonové práce dle požadavků klienta

 

V suchém stavebnictví máme bohaté zkušenosti. Podívejte se na naše reference.

Montáž sádrokartonových konstrukcí

Suchá výstavba se s úspěchem používá například pro rekonstrukci umakartového jádra v panelovém bytě, pro snižování stropů, příčky v bytě pro rozdělení příliš velkého pokoje, výstavbu podkroví, atd.

Hledáte spolehlivého montéra sádrokartonů? Naši pracovníci mají patřičné vzdělání, na práci vám dáme záruku 36 měsíců.

Cenová nabídka zdarma

certifikat-2018 knauf certifikát

Příčky

Na podlaze nejprve vyznačíme obrysovou čáru. Nezapomeneme na případné dveřní otvory. Průběh příčky přeneseme i na strop a stěnu.

Připojovací profily R-UW opatříme jednostranně samolepicím napojovacím těsněním Rigips a připevníme na po dlahu a na strop vhodnými kotevními prostředky, dodržujte rozestup max. 80 cm. V rozích příčky je maximální vzdálenost prvního připojení od rohu 20 cm. K postranním stěnám připevňujeme příčku pomocí napojovacích profilů R-CW.

Stojiny z profilů R-CW nejdříve uložíme do dolního a pak do horního připojovacího profilu R-UW. Stojinu stříháme o cca 10 – 15 mm kratší, než je výška místnosti, tak, aby profil byl minimálně 2 cm ukotven do stropního profilu R-UW. Ostatní stojiny rozestavíme po 60 (62,5) cm. Profily R-CW musí být uloženy otevřenou stranou profilu ve směru montáže, aby se mohlo začít se šroubováním desek na stabilnější straně stojiny.

Opláštění první strany příčky začínáme deskou o celé šířce. Desky přišroubujeme elektrickým šroubovákem ke stojinám samořeznými šrouby Rigips v roztečích max. 25 cm. Při dvouvrstvém opláštění se první vrstva připevňuje s roztečí šroubů 75 cm. Aby se dosáhlo potřebného překrytí spár, začíná se druhá vrstva s deskou poloviční šířky.

Po opláštění první strany příčky a po uložení požadovaných elektroinstalací a sanitárních instalací do dutiny příčky se do dutiny mezi stojiny umístí izolace z minerálních vláken.

Opláštěním druhé strany příčky se dokončí montáž stěny Rigips. Začínáme deskou poloviční šíře, takže proti spáře první strany leží plná plocha desky. Po opláštění příčky z obou stran přetmelíme spáry a hlavy šroubů.

Zdroj:https://www.rigips.cz/

Sádrokarton - montáž od firmy Pavel Hála se zárukou 36 měsíců. Zkuste nás! Poradíme vám zdarma.

Poslední dotazy z poradny, máte podobný?

Zpráva: Prosím o celkovou cenu i s materiálem a prací uu příčky 75 se zateplením - délka 7m, výška 230m. Děkuji.

Zpráva: Cenová nabídka. Dobrý den, plánuji snížit a zateplit strop v místnosti o rozměrech 5 x 6 m velké, současná výška je 3, 40 m. Strop by se snížil o cca 80 cm, zateplení vatou asi 10 cm (plus parozábrana). Místnost je v přízemí rodinného domku s rovným stropem, v centru Prostějova. Sádrokarton by se použil asi základní. Prosím o vystavení cenové nabídky (materiál i práce). Děkuji.

Zpráva: Snížení+ zateplení stropu. Dobrý den. Prosím o info ohledně snížení a zateplení stropu v místnosti 5x5m ( 3 patro ) tj.příprava, časová náročnost, cena ......Děkuji za odpověď předem. B. Š.

Zpráva: Dobrý den, nevím zda by jste byli ochotni přijet do již.čech. Pokud v tom není problém, prosil bych o cenovou nabídku na snížení stropů podhledem ze sádrokartonu. Jedná se cca o 70 m2. Stropy jsou skladba :omítka, rákos, prkna. Stěny smíšené zdivo kámen - cihla ,plus omítka. Předem děkuji za váš čas s pozdravem F.

Zpráva: Zadam o cenovou nabidku sadrokartonovych podhledu (podkrovi, zatepleno PUR penou , pripraveny uchyty na rastr ), ca 100 m2 sikme plochy a 150m2 vodorovne podhledy. Provedeni - misto Olsany u Prostejova.