Půdní vestavba

Jak vám půdní vestavba může pomoci?

Když pomineme finanční zhodnocení nemovitosti, půdní vestavba řeší především problémy s nedostatkem obytného prostoru. Půdní vestavby jsou finančně zajímavější než například rozšiřování domu v přízemí. Nezvětšuje se zastavěná plocha, tudíž nejsou nutné zemní práce, jinak časově i finančně náročné.

 

Než začnete:

  • zjistěte si, jestli je vaše půda pro rekonstrukci vhodná, pozvěte statika, architekta, zjišťuje se šikmost střechy, průchozí prostor atd.
  • podlaha, respektive přístup na půdu je také zásadní
  • musíte řešit elektřinu, odpady, vodovodní napojení
  • základem půdní vestavby je především izolace, izolace nechrání jen před zimou, ale také v létě před horkem

Půdní vestavba na klíč se zárukou 36 měsíců

Postaráme se vám o veškeré stavební práce, zajistíme projektové dokumentace a vše bude probíhat naprosto bezpečně, rychle, odborně, k vaší plné spokojenosti.
 

Cenová nabídka ZDARMA

 

Rekonstrukce RD (sádrokarton v podkroví)

rd rd2 rd3 rd4

Půdní vestavby zahrnují horizontální, šikmé i vertikální obvodové konstrukce obytného podkroví.

K výstavbě půdních vestaveb jsou sádrokartonové konstrukce nejlepším řešením.

Na stropní a šikmou trámovou konstrukci připevníme podkonstrukci. Podkonstrukci z profilů R-CD připevníme ke krokvím pomocí stavěcích třmenů, přímých nebo krokvových závěsů. Mezi krokve vložíme tepelně izolační vrstvu z minerální izolace. Maximální tloušťka tepelné izolace je dána tepelně-technickým výpočtem. Vrstva tepelné izolace probíhá bud‘ ve střešní rovině až k pozednici, případně ze střešní roviny na boční předstěnu a zakrytou část podlahy. Parotěsná zábrana pokračuje až za pozednici k okapové hraně střechy.

Při aplikaci tepelných izolací a parozábran v obvodových konstrukcích Rigips je vhodné řídit se projektovou dokumentací. Návrh tloušťky tepelné izolace vychází z tepelně-technického výpočtu. Z tohoto výpočtu vyplynou rovněž požadavky na parozábranu (potřebný difuzní odpor, správná poloha parozábrany ve skladbě konstrukce).

Parozábranu připevňujeme pomocí terčů z oboustranně lepicí pásky na profily.

Parozábranu lze montovat v některých případech i předmontáží podkonstrukce (nelze při použití krokvových závěsů – byla by porušena těsnost parozábrany). Parozábrana se použije v případech, kdy je konstrukce Rigips součástí obvodového pláště budovy a ve skladbě konstrukce je vrstva tepelné izolace (podkroví, předsazené stěny – konstrukce na rozhraní interiérexteriér). Aplikací parozábrany se předchází vnikání interiérové vzdušné vlhkosti do konstrukce a její případné kondenzaci. Parozábrana zároveň plní funkci vzduchotěsnící tj. zamezuje výměně vzduchu mezi interiérem a exteriérem. Tím přispívá i k energetickým úsporám.

Opláštění a tmelení Sádrokartonové desky Rigips k podkonstrukci připevňujeme samořeznými šrouby TN délky 25-55 mm (podle nosné konstrukce a tloušťky opláštění) s maximální roztečí 17 cm. Při opláštění je nutno zachovávat zásadu převazování spár alespoň o jednu vzdálenost mezi profily – spáry nesmí tvořit kříž. Desky se montují zásadně délkou kolmo na směr montáže profilů. Po ukončení montáže sádrokartonových desek přetmelíme spáry a hlavičky šroubů. Boční předstěna je provedena jako předsazená stěna volně stojící, popřípadě předsazená stěna na třmeny (dle konkrétní dispozice).

Přednosti sádrokartonových systémů Rigips, mezi které se řadí

■ úspory času a nákladů
■ jednoduché, rychlé a čisté zpracování
■ zlepšení tepelných a zvukových vlastností konstrukcí
■ zvýšení protipožární ochrany
■ regulace mikroklimatu v interiéru
■ podpora zdravého životního prostředí

Pavel Hála je specialista na montáž sádrokartonů s potřebnou certifikací.

 

 

Zdroj:https://www.rigips.cz/

Na krovy, tesařství doporučujeme firmu Jiří Štrouf

 


Poslední dotazy z poradny, poradím i vám

Zpráva: Sádrokarton v podkroví. Dobrý den, zajímá mě na kolik přijde podkroví. Rovný strop 81m2 a šikminy 28m2, vata 30cm minerální s tepelným odporem 0,35, zaklopeni protipožárním sádrokartonem tl.12.5cm. Děkuji P.

Zpráva: Podkroví. Dobrý den, dokázali by jste mi orientačně nacenit zateplení a realizaci sádrokartonu podkroví rodinného domu, plocha šikmé střechy zevnitř celkem 80 m2, požadavek na izolaci v šikmé střeše 300 mm. Jsou tam dvě střešní okna od Veluxu 78*118 cm. Děkuji

Zpráva: Pudni vestavba sadrokarton Brno. Mam zajem o naceneni a pripadnou realizaci pudni vestavby cca 60 m2 klasicky sadrokarton , steny bez oken, mistnost tvaru  L , 2 steny sikme. Dekuji.

Zpráva: Nacenění půdní vestavby. Dobrý den, máme místnost na chalupě (půda) a chtěly bychom tam vystavět 2 pokoje půdorys je 6×7 metrů čtverečních. Výška stropu max 2m, více se tam nevejde. V tomto prostoru by měli být 2 pokoje + jedna koupelna. Pokoje by byly rozdělené do dvou stejných a před nimi bych viděl tu koupelnu s WC. Je to na nezateplené půdě. Prosím o orientační cenovou nabídku. S pozdravem T. F.