Rekonstrukce Brno - sádrokarton jako stavební materiál s mnoha výhodami

Sádrokarton není ve stavebnictví nový materiál

Vznikl v Americe na přelomu 19. a 20. století. Cestu do Evropy našel až za mnoho let a první továrna vznikla v Anglii.

Co je vlastně sádrokarton?

Klasická sádrokartonová deska je tvořena papírovým jádrem potaženým z obou stran sádrou. Kvalita sádry ovlivňuje tvrdost a odolnost desky. Do desek se přidávají i další materiály (například textil, dřevo, minerální vlákna). Tím lze získat panely, které mají specifické vlastnosti. Například zlepšují akustiku nebo zvyšují požární odolnost stavby.


Co vše dělá sádrokartonář a jak vám to pomůže

Ze sádrokartonu si velice jednoduše dají postavit v domě praktické příčky. Taková stěna bude sestavena ze dvou vrstev sádrokartonu s vnitřní dutinou. Vzniklá dutina se může vyplnit vhodným izolačním materiálem. Získáte tak lehkou a velice odolnou přepážku. Lze také instalovat systém potrubí a kabelů, pokud je to třeba. Je to velice praktická možnost. Stejně snadno se dá vytvořit „falešný“ strop, rozdělit velký prostor, vytvořit šatnu, komoru na potraviny, schovat ošklivou zeď. Základ tvoří konstrukce z kovových pozinkových profilů, na konstrukci se připevní pomocí šroubů sádrokartonová deska. Nakonec se přetmelí spáry a šrouby a vše se zarovná (zabrousí) a připraví pro malování.


Výhody sádrokartonu

Hlavní výhodou je jeho univerzální použití, panely lze snadno řezat a tvarovat podle potřeby. Desky jsou lehké a sádrokartonové konstrukce tak nezatěžují celou stavbu. Panel bez velkých problémů zvedne jeden člověk a druhy jej přišroubuje k připravené kovové konstrukci z profilů. Práce jde rychle od ruky bez velkého nepořádku a vše prakticky suchou cestou. Panely se také běžně používají k vytváření originálních osvětlovacích systémů vložených do podhledů. Všechny části elektrického systému jsou skryty nad panelem nebo za ním.


Jak se orientovat při nákupu

S výběrem vhodného materiálu vám poradí zkušený odborník. Pokud chcete mít základní přehled, můžete si materiál prohlédnout v obchodech s kutilským a stavebním materiálem. Desky se liší hlavně tloušťkou, velikostí a složením v závislosti na účelu použití. V nabídce jsou i protipožární desky ze sádrokartonu. Moderní současná technologie výroby už pokročila a lze si obstarat i desky odolné proti zatížení, vyztužené skleněnými vlákny nebo dřevem. Pro konstrukce v koupelnách a kuchyních se doporučují impregnované desky.


Shrnutí výhod


Sádrokarton nebo sádrokartonová deska, je materiál široce využívaný ve stavebnictví. Jedná se o desku vyrobenou z papíru obloženou oběma stranami vrstvou sádry. Tato konstrukce poskytuje sádrokartonu pevnost, odolnost a snadnou manipulaci.
Sádrokarton se využívá pro vnitřní stavební účely, zejména pro vytvoření příček, podhledů a obkladů stěn. Jeho vlastnosti umožňují snadnou instalaci, opracování a tvarování podle potřeb a designových požadavků. Díky tomu je sádrokarton oblíbeným materiálem pro dokončovací práce v interiéru.
Existuje několik různých typů sádrokartonu, které se liší svými vlastnostmi a použitím. Například standardní sádrokarton je vhodný pro běžné stěny a stropy, zatímco hydrofobní sádrokarton je odolný vůči vlhkosti a používá se v koupelnách a kuchyních. Existují také odhlučňovací sádrokartony pro zlepšení akustiky místnosti.
Při práci se sádrokartonem je obvyklé používat speciální šrouby, hmoždinky a lepidlo na sádrokartonové spoje. Poté je nutné spoje vyplnit sádrovou stěrkou a provést následné broušení a finální úpravy, aby se dosáhlo hladkého povrchu.
Sádrokarton je cenově dostupný, poskytuje flexibilitu při designování interiéru a umožňuje rychlé a efektivní dokončení stavebních prací.


 • - rychlá instalace
 • - nízké náklady
 • - úspora času
 • - minimálně invazivní stavební postup
 • - snadné dokončovací práce a úklid
 • - okamžitá možnost dalších prací
 • - nízká hmotnost – snižuje požadavky na nosné prvky stavby
 • - snadné přizpůsobení prostředí
 • - tepelná a akustická izolace, požární odolnost
 • - snadná manipulace při budoucích úpravách
 • - není hořlavý
 • - panely se speciální úpravou lze použít i ve venkovním prostředí


Jsme ryze českou firmou. Naší specializací je především suchá výstavba, ale díky naší vysoké odbornosti při realizaci staveb chceme našim klientům nabídnout více. Působíme především v Brně a okolí, ale jsme schopni zrealizovat stavební práce kdekoliv v ČR ( Kroměříž, Blansko, Vyškov, Olomouc, Prostějov, Jihlava, Znojmo, Třebíč, Praha, Plzeň…).


Samozřejmostí jsou sádrokartonářské práce, ale jako dobrá stavební firma vám provedeme (se zárukou 36 měsíců) veškeré stavební práce, a to velké i malé zakázky. Kompletní rekonstrukce bytů, rodinných domů, nebytových prostor, kanceláří, koupelen, rekonstrukce bytových jader, obkladačské práce, instalaci elektřiny, vody, plynu, topení.

Chcete cenovou nabídku zdarma? Rádi vám ji připravíme.Chci nabídku zdarma


Proč my?

 • 1.ZÁRUKA na dílo v délce 36 měsíců
 • 2.rozumná FÉROVÁ CENA
 • 3.spolehlivost, držíme slovo, jsme finančně stabilní česká firma, naši zaměstnanci mají patřičné vzdělání, realizované zakázky vždy splňují patřičné normy pro montáž
 • 4.rychlá výstavba a senzační vzhled
 • 5.odborná konzultace a cenová nabídka ZDARMA
 • 6.OZVĚTE SE JEŠTĚ DNES, vaše spokojenost je naše priorita: +420 603 939 912