Stropy ze sádrokartonu

Potřebujete efektivně a moderně vyřešit interiér (nejen strop) v kanceláři, rodinném domě?

Pavel Hála vám nabízí záruku na dílo v délce 36 měsíců. Nechte si zpracovat cenovou nabídku na sádrokartonové stropy a stropní podhledy teď hned, nečekejte, je to zdarma.

 

Cenová nabídka ZDARMA

 

Výstavba MŠ, Nehvizdy u PrahyVýstavba RD v Hodoníněref2rd2Výstavba RD RajhradVýstavba Centra volného času

 

Sádrokartonový podhled  a zateplení stropu je nejlepším řešením například pro praskliny mezi panely ve stropech panelových bytů. Sádrokartonový strop tento problém řeší a navíc pozitivně ovlivňuje zvukovou i tepelnou izolace stropu.

 

 

Podhledy, obklady stropů

Zavěšený podhled použijeme jako konstrukci s možností vložení minerální izolace a svěšení do potřebné úrovně pod stávající strop. Na obvodové stěny připevníme do požadované výšky pomocí plastových natloukacích hmoždinek Rigips, vzdálených od sebe max. 80 cm, obvodový profil R-UD, který je oporou pro montážní i nosné profily R-CD i pro připevnění sádrokartonových desek po obvodě. Nosné profily R-CD jsou zavěšeny pomocí pérových rychlozávěsů a drátů s okem, kotvených do nosného stropu. Montážní profily R-CD jsou k nosným profilům R-CD připevněny pomocí dvojice úhlových kotev nebo křížových spojek.

Výstavba a rekonstrukce

Sádrokartonové podhledy pomohou esteticky vylepšit vzhled starého stropu nebo nahradit omítku v případě novostaveb. Můžeme je použít i za účelem zlepšení tepelné nebo zvukové izolace stávajících obytných místností. Po obvodu místnosti vyznačíme na stěnách pomocí šňůry výškovou úroveň podhledu. Na stropě vyznačíme polohu závěsných bodů s ohledem na možnost kotvení (např. poloha trámů, nosníků, kleštin, dutin v panelech).

Nosnou konstrukci tvoří ocelové pozinkované tenkostěnné profily R-CD a R-UD. Konstrukci lze provést jako jednoúrovňovou pro přímou montáž nebo zavěšenou. Skladba, rozteče a jednotlivé prvky nosné konstrukce jsou patrné z následujících obrázků. Desky opláštění montujeme kolmo na směr profilů. Dbáme na vystřídání příčných spár sousedních desek min. o jeden profil. Pro jednovrstvé opláštění použijeme samořezné šrouby Rigips TN délky 25 mm. Rozteč šroubů je pro podhledy max. 17 cm. Na závěr přetmelíme hlavy šroubů a spáry mezi deskami. Tuto konstrukci používáme na zakrytí případných poškozených míst stávajícího stropu nebo místo omítky. Podmínkou použití tohoto řešení je relativně rovný podklad. Montážní osnovu tvoří profily R-CD, ukotvené do nosné části stropu pomocí přímých závěsů.

 

Zdroj: https://rigips.cz/

Jak udělat ze sádrokartonu snížený strop s bodovým osvětlením?

 


Poslední dotazy z poradny:

Zpráva: Rekonstrukce pokoje. Dobrý den, prosím o nacenění zhotovení sádrokartonového stropu a štukových omítek v pokoji o rozměrech 3,5 x 4,8 x 2,6 m (v paneláku). Děkuji G.

Zpráva: Prosím o cenovou nabídku na zateplení stropu v rodinném domku. Jedná se o snížení stropu o max.20 cm, sádrokarton standardní 12.5 , isolace běžná,  stropy jsou rovné, nad nimi je půda. Pět místností o celkové ploše 58 m2. Prosím o celkovou cenu veškerého materiálu a práce. Předem děkuji.P

Zpráva: Sádrokartonové stropy. Dobrý den, měl bych zájem o vybudování sadrokartonových stropů. Prosím o cenovou nabídku. sádrokarton 54m2 : finish pasta 54m2: sádrokartonová konstrukce 54m2: sádrokarton práce 54m2: Mnohokrát děkuji a těším se na spolupráci.

Zpráva: SDK stropy. Dobrý den, poptávám firmu na realizaci sadrokartonových stropů. RD je v obci Rychvald 735 32. S pozdravem Z.

Zpráva: Snižování stropů. Prosím o nacenění snížení stropů sádrokartonem jednolitě v celém patře rodinného domu, výměra cca 80 m2 (pokoj spojený s kuchyní, koupelna, malá předsíň). Děkuji, V.

Zpráva: Strop – SDK. Dobrý den. Rád bych Vás oslovil k spolupráci při příležitosti stavby našeho domu. V současné chvíli se blížíme k době kdy budeme potřeba zhotovit sádrokartonové stropy. Proto se na Vás obracím s prosbou o vyhotovení cenové nabídky sádrokartonových stropů. Lokalita – Moravské Knínice. V případě jakéhokoliv dotazu mne prosím neváhejte kontaktovat. Jedná se o cca 128m2 stropu (bez izolace, pouze s parozábranou). Děkuji mnohokrát. S pozdravem L. D.

Zpráva: Nacenění sníženeho stropu. Dobry den, potřeboval bych udělat sádrošový strop v paneláku v Bystrci. Jedná se o kuchyň a část chodby. Celkem cca 15m2. Termín realizace poslední týden v září. Prosím o předběžnou cenu ( práce i materiál). Děkuji a zdravím S.