Příčky v dřevostavbě

Sádrokartonové příčky v dřevostavbách

Různé dřevostavby a stavby ze dřeva jsou v dnešní době velice populární. Obliba dřevostaveb je dána jednak jejich unikátním vzhledem a neopakovatelnou atmosférou dřeva, a také dobrou cenovou dostupností dřevostavby. Dnes se prakticky cena dřevostavby neliší od zděného domu.

Suchá výstavba

Vnitřní části dřevostavby – jednotlivé zdi a příčky, které oddělují prostor – se řeší dvěma způsoby. Jednak se může použít opět dřevo nebo lze využít sádrokartonovou příčku. Práce se sádrokartonem je o něco jednodušší a rychlejší. Při vhodném požití sádrokartonu v dřevostavbě lze dosáhnout působivého efektu při členění obytné části dřevostavby.

Podlahy v dřevostavbě

K dřevostavbě se nabízí dřevěná podlaha. Při volbě vhodné podlahy si můžete vybrat opravdu z nepřeberného množství různých podlahových krytin, a to dřevěných nebo dřevo imitujících. Dřevěné podlahy mají výhodu v dokonalém sladění se zbytkem dřevostavby, jejich nevýhodou je problematické umisťování podlahového topení pod takovou podlahu.

Schodiště a zábradlí

Od podlahy je už jen krůček ke schodišti a nezbytnému zábradlí. V dřevostavbě se nabízí jako první zábradlí ze dřeva, ale designově velmi zajímavou alternativou je skleněné zábradlí. Dřevěné zábradlí je velice oblíbené, stejně tak je ale oblíbené i zábradlí z nerezu(zajímavě řešené nerezové zábradlí je velice populární pro svoji materiálovou variabilitu), skleněné získává na popularitě. Při kvalitním provedení Vám nerezové i skleněné zábradlí vydrží opravdu navěky.