Půdní vestavby Brno, půdní vestavba na klíč, kvalitně, za férové ceny a spolehlivě

Půdní vestavba řeší problémy s nedostatkem obytného prostoru. Rekonstrukce RD (sádrokarton v podkroví).

Jak vám může půdní vestavba pomoci?

Když pomineme finanční zhodnocení nemovitosti, půdní vestavba řeší především problémy s nedostatkem obytného prostoru. Půdní vestavby jsou finančně zajímavější než například rozšiřování domu v přízemí. Nezvětšuje se zastavěná plocha, tudíž nejsou nutné zemní práce, jinak časově i finančně náročné.


Než začnete:

- zjistěte si, jestli je vaše půda pro rekonstrukci vhodná, pozvěte statika, architekta, zjišťuje se šikmost střechy, průchozí prostor atd.
- podlaha, respektive přístup na půdu je také zásadní
- musíte řešit elektřinu, odpady, vodovodní napojení
- základem půdní vestavby je především izolace, izolace nechrání jen před zimou, ale také v létě před horkem

Postaráme se vám o veškeré stavební práce, zajistíme projektové dokumentace a vše bude probíhat naprosto bezpečně, rychle, odborně, k vaší plné spokojenosti. Půdní vestavby zahrnují horizontální, šikmé i vertikální obvodové konstrukce obytného podkroví.


Sádrokartony v podkroví

Na stropní a šikmou trámovou konstrukci připevníme podkonstrukci. Podkonstrukci z profilů R-CD připevníme ke krokvím pomocí stavěcích třmenů, přímých nebo krokvových závěsů. Mezi krokve vložíme tepelně izolační vrstvu z minerální izolace. Maximální tloušťka tepelné izolace je dána tepelně-technickým výpočtem. Vrstva tepelné izolace probíhá bud‘ ve střešní rovině až k pozednici, případně ze střešní roviny na boční předstěnu a zakrytou část podlahy. Parotěsná zábrana pokračuje až za pozednici k okapové hraně střechy. Při aplikaci tepelných izolací a parozábran v obvodových konstrukcích Rigips je vhodné řídit se projektovou dokumentací. Návrh tloušťky tepelné izolace vychází z tepelně-technického výpočtu. Z tohoto výpočtu vyplynou rovněž požadavky na parozábranu (potřebný difuzní odpor, správná poloha parozábrany ve skladbě konstrukce). Půdní vestavby zahrnují horizontální, šikmé i vertikální obvodové konstrukce obytného podkroví. K půdním vestavbám jsou sádrokartonové konstrukce přímo ideálním řešením.

1. Nosná konstrukce
Na stropní a šikmou trámovou konstrukci připevníme podkonstrukci: rozteč montážních profilů je maximálně 500 mm. Podkonstrukci z profilů R-CD připevníme ke krokvím pomocí stavěcích třmenů, přímých nebo krokvových závěsů. Po obvodě (na štítových zdech) je třeba před montáží profilů R-CD připevnit obvodový profil R-UD pomocí plastových natloukacích hmoždinek.

2. Minerální izolace
Mezi krokve vložíme tepelně izolační vrstvu z minerální izolace v šířce cca o 10 – 20 mm větší, než je světlá vzdálenost krokví. Maximální tloušťka tepelné izolace je dána tepelně-technickým výpočtem. Vrstva tepelné izolace probíhá buď ve střešní rovině až k pozednici (boční předstěna má pouze estetickou funkci), nebo ze střešní roviny na boční předstěnu a zakrytou část podlahy. V obou případech nesmí dojít ke vzniku tepelných mostů. Parotěsná zábrana pokračuje až za pozednici k okapové hraně střechy. Při aplikaci tepelných izolací a parozábran v obvodových konstrukcích je vhodné řídit se projektovou dokumentací. Návrh tloušťky tepelné izolace vychází z tepelně-technického výpočtu. Z tohoto výpočtu vyplynou rovněž požadavky na parozábranu (potřebný difuzní odpor, správná poloha parozábrany ve skladbě konstrukce).

3. Parozábrana
Parozábranu připevňujeme pomocí terčů z oboustranně lepicí pásky na profily. Parozábranu lze montovat v některých případech i před montáží podkonstrukce (nelze při použití krokvových závěsů – byla by porušena těsnost parozábrany).

4. Opláštění a tmelení
Sádrokartonové desky k podkonstrukci připevňujeme samořeznými šrouby TN délky 25-55 mm (podle nosné konstrukce a tloušťky opláštění) s maximální roztečí 17 cm. Při opláštění je nutno zachovávat zásadu převazování spár alespoň o jednu vzdálenost mezi profily – spáry nesmí tvořit kříž. Desky se montují zásadně délkou kolmo na směr montáže profilů. Po ukončení montáže sádrokartonových desek přetmelíme spáry a hlavičky šroubů. Boční předstěna je provedena jako předsazená stěna volně stojící, popřípadě předsazená stěna na třmeny (dle konkrétní dispozice).

Zdroj: https://www.rigips.cz/


GARANTUJEME VÁM KVALITU ZÁRUKA NA DÍLO 36 MĚSÍCŮ, NAŠI PRACOVNÍCI MAJÍ PATŘIČNÉ VZDĚLÁNÍ.

Jsme ryze českou firmou. Naší specializací je především suchá výstavba, ale díky naší vysoké odbornosti při realizaci staveb chceme našim klientům nabídnout více. Působíme především v Brně a okolí, ale jsme schopni zrealizovat stavební práce kdekoliv v ČR ( Kroměříž, Blansko, Vyškov, Olomouc, Prostějov, Jihlava, Znojmo, Třebíč, Praha, Plzeň…).


Samozřejmostí jsou sádrokartonářské práce, ale jako dobrá stavební firma vám provedeme (se zárukou 36 měsíců) veškeré stavební práce, a to velké i malé zakázky. Kompletní rekonstrukce bytů, rodinných domů, nebytových prostor, kanceláří, koupelen, rekonstrukce bytových jader, obkladačské práce, instalaci elektřiny, vody, plynu, topení.

Chcete cenovou nabídku zdarma? Rádi vám ji připravíme.Chci nabídku zdarma


Proč my?

  • 1.ZÁRUKA na dílo v délce 36 měsíců
  • 2.rozumná FÉROVÁ CENA
  • 3.spolehlivost, držíme slovo, jsme finančně stabilní česká firma, naši zaměstnanci mají patřičné vzdělání, realizované zakázky vždy splňují patřičné normy pro montáž
  • 4.rychlá výstavba a senzační vzhled
  • 5.odborná konzultace a cenová nabídka ZDARMA
  • 6.OZVĚTE SE JEŠTĚ DNES, vaše spokojenost je naše priorita: +420 603 939 912