Zajímavé tipy ze stavebnictví

Zajímavé tipy ze stavebnictvíCo jsou sádrokartonové desky?

Sádrokartonové desky jsou materiály, které se často používají při výstavbě interiérů a stavebních konstrukcí. Jsou vyrobeny z vrstvy sádry, která je aplikována mezi dva papírové pláty. Tento materiál je velmi lehký, snadno se zpracovává a flexibilně se přizpůsobuje různým konstrukčním potřebám. Sádrokartonové desky jsou běžně používány pro tvorbu příček, stěn, stropů a dalších interiérových konstrukcí. Jsou také vhodné pro vytváření hladkých povrchů, které lze snadno natřít nebo obložit dalším materiálem.Co jsou sádrokartonové konstrukce?

Sádrokartonové konstrukce jsou konstrukční prvky, které jsou vytvořeny ze sádrokartonových desek. Tyto konstrukce jsou velmi populární pro svou snadnou manipulaci, rychlou instalaci a možnost vytvoření různých designových prvků v interiéru. Sádrokartonové konstrukce se používají pro příčky a stěny (oddělení místností, vytvoření vestavěných skříní...), stropy (vytvoření hladkých a rovnoměrných stropů, skvěle zakryjí nepravidelnosti, možnost instalace osvětlení), zkosené plochy (tvarování různých úhlů a tvarů), podhledy (vytvoření esteticky příjemných podhledů, které mohou zakrýt potrubí, kabely nebo jiné nevzhledné prvky). Použití sádrokartonových konstrukcí ve stavebnictví je rychlejší, efektivnější ale především levnější oproti klasickým stavebním materiálům. Je však důležité zajistit správnou montáž a dodržování stavebních předpisů. S tím vám rádi pomůžeme.Co je červený sádrokarton?

Červený sádrokarton je varianta sádrokartonu, vhodná především pro místnosti, kde se vyžaduje vyšší odolnost proti vlhkosti a mechanickým namáháním (v koupelnách, kuchyních nebo na exteriérových fasádách). Při instalaci červeného sádrokartonu je třeba použít speciální hmoždinky, šrouby a tmely určené pro tuto variantu.Mohou být koupelny ze sádrokartonu?

Ano, koupelny ze sádrokartonu jsou běžně používanou alternativou. Sádrokartonové desky lze použít pro vytvoření příček, stěn, stropů, obkladů a podhledů v koupelně. Při použití sádrokartonu v koupelně je třeba vzít v úvahu jeho odolnost proti vlhkosti. Viz odpověď výše - červený sádrokarton. Tyto speciální desky mají lepší schopnost odolávat vlhkosti. Před instalací sádrokartonu v koupelně je důležité zajistit dostatečnou izolaci a správné zajištění proti průniku vody. Tedy správné provedení dilatačních spár mezi desky, těsnění spojů a použití patřičných vodotěsných tmelů.Další zajímavé tipy:Jak postavit podhled ze sádrokartonu - malý návod

Jak postavit příčku ze sádrokartonu

Sádrokarton - jak a kde použít

Přemýšlíte o koupi nemovitosti a nevíte, jestli investovat do starého domu a jeho pozdější rekonstrukce nebo koupit stavební parcelu, na kterém si postavíte dům svých snů?

Rekonstruujete bydlení nebo jste uprostřed stavby? Nejlepší je začít od podlahy. Jenže jaká se kam hodí? Vybrali jsme nejčastěji používané podlahové krytiny a podívali se na jejich klady a zápory.

Sádrokarton jako stavební materiál

Bydlení nemusí být za všech okolností tak drahé

Uvažujete o velké změně v bydlení? Stavba rodinného domu? Rekonstrukce?

Zděný dům versus dřevostavba

Dům na klíč

Jak správně vybrat plastová oknaJsme ryze českou firmou. Naší specializací je především suchá výstavba, ale díky naší vysoké odbornosti při realizaci staveb chceme našim klientům nabídnout více. Působíme především v Brně a okolí, ale jsme schopni zrealizovat stavební práce kdekoliv v ČR ( Kroměříž, Blansko, Vyškov, Olomouc, Prostějov, Jihlava, Znojmo, Třebíč, Praha, Plzeň…).


Samozřejmostí jsou sádrokartonářské práce, ale jako dobrá stavební firma vám provedeme (se zárukou 36 měsíců) veškeré stavební práce, a to velké i malé zakázky. Kompletní rekonstrukce bytů, rodinných domů, nebytových prostor, kanceláří, koupelen, rekonstrukce bytových jader, obkladačské práce, instalaci elektřiny, vody, plynu, topení.Chcete cenovou nabídku zdarma? Rádi vám ji připravíme.Chci nabídku zdarma


Proč my?

  • 1.ZÁRUKA na dílo v délce 36 měsíců
  • 2.rozumná FÉROVÁ CENA
  • 3.spolehlivost, držíme slovo, jsme finančně stabilní česká firma, naši zaměstnanci mají patřičné vzdělání, realizované zakázky vždy splňují patřičné normy pro montáž
  • 4.rychlá výstavba a senzační vzhled
  • 5.odborná konzultace a cenová nabídka ZDARMA
  • 6.OZVĚTE SE JEŠTĚ DNES, vaše spokojenost je naše priorita: +420 603 939 912